Ziņas

„Spilvas” eksports gada pirmajos 8 mēnešos pieaug par 15,9%

12.09.2011

2011. gada pirmajos 8 mēnešos (janvāris – augusts) ēdienu un ēdiena piedevu ražotājuzņēmuma Spilva eksporta apjomi pieauguši par 15,9%, salīdzinot ar 2010. gada pirmajiem 8 mēnešiem. Lielākais eksporta pieaugums fiksēts Krievijas un Lietuvas tirgos, kā arī Īrijā.

Spilvas ražojumi jau ilgstoši tiek eksportēti uz Igauniju, Īriju, Krieviju, Lietuvu, Somiju, bet pēdējā gada laikā no jauna uzsākts vai atsākts Spilvas produkcijas eksports uz Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Kazahstānu, Lielbritāniju, Ukrainu, Vāciju, Zviedriju.

Ukraina un Kazahstāna ir eksporta tirgi ar vislielāko potenciālu. Tās ir salīdzinoši attīstītas valstis ar lielu iedzīvotāju skaitu un labu pirktspēju. Pārdošanas rezultāti liecina, ka Spilvas produkciju šajās valstīs pieņem ļoti labi. Protams, vieglāk ir strādāt ar Eiropas valstu tirgiem, jo tos esam labāk iepazinuši, un šie tirgi ir salīdzinoši līdzīgi mūsu Latvijas tirgum. Ar attālākām valstīm, tādām kā Kazahstāna, Azerbaidžāna, sadarboties ir grūtāk, jo iedzīvotāju gaumes un ieradumi ir savādāki un atšķiras no mums ierastā. Strādājot tālākajos tirgos, ir nepieciešama padziļinātāka sagatavošanās un prasme nepārtraukti apgūt ko jaunu,” skaidro Dana Erciņa-Užāne, Spilvas mārketinga direktore.

Lai uzsāktu darbu jaunā eksporta tirgū ir nepieciešama tirgus izpēte un iepazīšana klātienē. „Pirms sākam darbu jaunā tirgū ieklausāmies arī partneros, kuriem jau ir pieredze, kas uzkrāta, strādājot konkrētajā tirgū. Protams, svarīgi, lai būtu uzticams un profesionāls distributors tajā valstī, kurā sākam ievest Spilvas produktus,” tā Spilvas mārketinga direktore.

Procentuāli lielākais Spilvas eksporta pieaugums 2011. gada pirmajos 8 mēnešos fiksēts Īrijā, uz kurieni eksportēts par 87,4% vairāk Spilvas produkcijas nekā 2010. gada tajā pašā laika posmā. Eksporta pieaugums skaidrojams par Latvijas iedzīvotāju liela skaita pārcelšanos strādāt un dzīvot uz Īriju. „Arī tur izceļotāji no Latvijas grib pirkt  iemīļotus un pazīstamus Latvijas produktus, un tādēļ pieprasījums pēc Spilvas produktiem ir strauji pieaudzis. Savus ražojumus uz Īriju piegādājam tieši ar etiķetēm latviešu valodā, jo mērķauditorija ir tieši mūsu tautieši,” komentē Dana Erciņa-Užāne.

 

Spilvas katalogs

Kontakti

Zvaigžņu iela 1, Spilve
Babītes pag., LV-2101

Tālr.: +371 67063000
Fax: +371 67063005

Tālr. pasūtījumiem:
+371 67063011; +371 67063015

Spilvas veikals: +371 29167952

Visi kontakti 
coloring.cool