„Spilvas” eksports uz Īriju pieaug par 190%; to sekmē Īrijas latvieši

2011. gada pirmajos 10 mēnešos (janvāris – oktobris) ēdienu un ēdiena piedevu ražotājuzņēmuma Spilva visstraujāk augošajā eksporta tirgū – Īrijā – konstatēts 190% pieaugums. Cits strauji augošs Spilvas eksporta tirgus ir Ukraina, kurā darbu uzņēmums uzsāka tikai šogad.

Spilvas Top3 strauji augošākie eksporta tirgi 2011. gada 10 mēnešos, salīdzinot ar 2010. gada pirmajiem 10 mēnešiem:

  1. Īrija                     190%
  2. Lietuva                 13%
  3. Krievija                 5%

„Lielākos Spilvas produkcijas apjomus Īrijā cilvēki iegādājas tās galvaspilsētā Dublinā, kur mitinās un strādā lielāks skaits iedzīvotāju, tajā skaitā latvieši, kuri pārsvarā arī pērk Spilvas produktus. Uzņēmuma produkcija ir pieejama arī Korkā, Limerikā, Kildērā, Droedā," skaidro Dana Erciņa-Užāne, Spilvas mārketinga direktore. Spilvas produkcija Īrijā ir nopērkama SuperValu, Rasputin un Polo Stores veikalos.

Populārākie Spilvas produkti pie Īrijas latviešiem jeb Īrijas tirgū kopumā ir tie, kurus aizbraucēji bija iecienījuši Latvijā. Īrijā pieprasītākie produkti ir sinepes, mārrutki, zaļie un pelēkie zirņi, marinēti gurķīši, tomātu mērces.

Ukrainā Spilvas produkcija ir pieejama 5 pilsētās – Kijevā, Doņeckā, Ļvovā, Odesā un Luganskā. „Vislielākais Spilvas ražojumu apjoms, kas tiek patērēts Ukrainā, tiek nopirkts lielajās pilsētās – Kijevā un Odesā, kur ir gan vairāk iedzīvotāju, gan lielāka pirktspēja cilvēkiem," komentē Spilvas mārketinga direktore. Šobrīd Spilvas produkcija ir nopērkama jau 6 veikalu ķēdēs Ukrainā – Virtus (Виртус), Furšet (Фуршет), Varus, Kraj-2 (Край-2), Tavrija (Таврия), Vostorg (Восторг).

Ukrainas tirgum Spilva piegādā dresingus – salātu mērces, kas ir ļoti pieprasīts produkts. „Ukrainā ievērojams pieprasījums ir novērojams plašākā dresingu klāstā. Joprojām turpinām strādāt pie tā, lai paplašinātu Spilvas produkcijas sortimentu Ukrainas veikalos," tā Dana Erciņa-Užāne.

Spilvas ražojumi jau ilgstoši tiek eksportēti uz Igauniju, Īriju, Krieviju, Lietuvu, Somiju, bet pēdējā gada laikā no jauna uzsākts vai atsākts Spilvas produkcijas eksports uz Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Kazahstānu, Lielbritāniju, Ukrainu, Vāciju, Zviedriju.

Spilvas katalogs

Kontakti

Zvaigžņu iela 1, Spilve
Babītes pag., LV-2101

Tālr.: +371 67063000
Fax: +371 67063005

Tālr. pasūtījumiem:
+371 67063011; +371 67063015

Spilvas veikals: +371 29167952

Visi kontakti