Aug pieprasījums pēc dārzeņu konserviem un majonēzes

Šī gada pirmajos 10 mēnešos (janvāris – oktobris) par 11,6%, salīdzinot ar iepriekšējā gada to pašu posmu, pieaudzis Spilvas produkcijas pārdošanas apjoms dārzeņu konservu kategorijā. Viena no ražotājuzņēmuma Spilva augošākajām produktu kategorijām ir majonēzes; tajā pieaugums novērojams 7% apjomā.

„Dārzeņu konservu kategorijas pieaugums skaidrojams ne tikai ar klāsta papildināšanu ar jauniem produktiem, kas dažos mēnešos ir atraduši savu pircēju. Viens no izaugsmes galvenajiem faktoriem ir tendence, ka cilvēkiem paliek arvien mazāk laika nodarboties ar konservēšanu mājas apstākļos. Dārzeņu pagatavošana mājās ir laikietilpīga, tādēļ daļa cilvēku arvien biežāk izvēlas gatavu produktu,” secina Dana Erciņa-Užāne, Spilvas mārketinga direktore.

Pieprasījuma un pārdošanas apjomu pieaugums majonēzes kategorijā saistīts ar šogad īstenotajiem investīciju projektiem, kas būtiski palielina majonēzes ražošanas jaudas Spilvā. Darbu sāka stāvpaku pildīšanas līnija, kā arī papildu uzstādīta jauna majonēzes pagatavošanas iekārta. Jaunās iekārtas iegādātas un uzstādītas sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) projekta „Augstas pievienotās vērtības tehnoloģiju ieviešana SIA Spilva ražotnē” ietvaros. Kopējais Spilvas investīciju budžets 2015. gadā veido 1,65 miljonus eiro, no kā 0,5 milj. eiro bija ES struktūrfondu līdzfinansējums, bet 1,15 milj. eiro – uzņēmuma līdzekļu ieguldījums.

„Majonēzes kategorijas pieaugumu Spilvā veicināja jauna, hermētiska iepakojuma ieviešana un arī tehnologu darbs pie majonēzes bez konservantiem. Šobrīd jau piecas dažādas Spilvas majonēzes tiek ražotas bez konservantiem. To novērtējuši gan pircēji veikalos, gan ēdināšanas segmenta pavāri un uzņēmumi, kuru pasūtījumu apjoms pieaug arvien vairāk. Protams, savu artavu majonēzes ražošanas pieaugumā sniedz Čehijas tirgus, kuram ražojam 15,8% no visa

Spilvas katalogs

Kontakti

Zvaigžņu iela 1, Spilve
Babītes pag., LV-2101

Tālr.: +371 67063000
Fax: +371 67063005

Tālr. pasūtījumiem:
+371 67063011; +371 67063015

Spilvas veikals: +371 29167952

Visi kontakti